Koffer

Hè, getsie: zoveel bacteriën zitten er écht in je koffer

Zeg eens eerlijk: hoe vaak krijgt jouw koffer een goede schoonmaakbeurt? Grote kans dat het op (g)een hand te tellen is.

En toch is het nodig, want uit onderzoek blijkt dat een gebruikte koffer gemiddeld zo’n 80 miljoen(!) bacteriën bevat. Om je een idee te geven: dat is nog smeriger dan en wc-bril.

Vuile was en lekkende shampoo

De buitenkant van je koffer komt in aanraking met bagagebanden, hotelvloeren en vieze kofferbakken. De binnenkant? Die krijgt het zwaar te verduren met vuile was, lekkende shampoo of verpakkingen met eten. Klinkt allesbehalve hygiënisch, en toch maakt bijna één op de vijf reizigers zijn koffer nooit schoon. We gooien er gewoon weer vrolijk schone kleren in tijdens de volgende trip. Lekker makkelijk natuurlijk, maar dus ook niet zo fris.

Geef je koffer een opfrisbeurt

Eén troost: je koffer een opfrisbeurt geven, is een kleine moeite. Na deze vier stappen is-ie weer blinkend schoon voor een volgende tip.

  • Stap 1: zuig kruimels, zand en stof eruit met een kruimeldief of stofzuiger.
  • Stap 2: pak vlekken aan met een microvezeldoek en wat milde reiniger.
  • Stap 3: strooi om vieze geurtjes tegen te gaan wat baking soda in je koffer, laat het intrekken en zuig het daarna op.
  • Stap 4: maak vooral de handvaten en wieltjes schoon met desinfecterende doekjes en neem daarna de rest af met ontsmettingsalcohol of waterstofperoxide.

LEES OOK

Uit andere media