Zo krijg je je aangebrande pan weer schoon (zonder hard te schrobben)
12 augustus 2026
Heb je je pan weleens een pan zo erg laten aanbranden dat je ‘m het liefst meteen bij het grofvuil wilde zetten? Zonde, want in de meeste gevallen krijg je die zwarte laag er gewoon vanaf.
Afkoelen
Ben jij iemand die een hete pan direct omspoelt met koud water uit de kraan? Dat kan je vanaf nu beter niet meer doen. Door de plotselinge temperatuurwisseling kan een gietijzeren of keramische pan kromtrekken. Laat de pan eerst even afkoelen, vul ‘m daarna met warm water en doe er een scheutje afwasmiddel bij. Laat ‘m zo eventjes weken en daarna kost het je weinig moeite om ‘m weer brandschoon te krijgen!
Schoonmaaksoda
Heb je een koekenpan waar een aangekoekte laag in blijft zitten hoe vaak en hard je ook scrobt? Vul de pan met water, doe er twee flinke scheppen schoonmaaksoda bij en breng dit aan de kook. Laat het een paar minuten doorkoken en de soda weekt zo vanzelf de resten los. Daarna even afgieten, een paar keer goed naspoelen en direct(!) grondig drogen.
Let op! Schoonmaaksoda is een sterk schoonmaakmiddel en niet fijn voor je huid. Je kunt daarom het beste handschoenen aantrekken. Gebruik het nooit samen in combinatie met een aluminium pan, want soda tast aluminium aan.
Baking soda
Baking soda is minder sterk dan schoonmaaksoda en handig te gebruiken bij losse aangebrande plekken. Maak een papje van baking soda en een beetje water, smeer dat op de vlek en laat het een uur intrekken. Daarna kun je het met een zachte spons wegvegen. Ook baking soda kun je beter niet gebruiken in combinatie met aluminium.
Saus of melk aangebrande melk
Heb je iets vloeibaars laten aanbranden, zoals saus, melk of jam? Dan werkt zuur beter dan soda. Doe wat citroensap in combinatie met een laagje kokend water in de pan en laat dit een kwartiertje zachtjes koken. Azijn is ook een optie. Laat een laagje azijn met wat koud water een kwartier weken en maak het daarna met een afwasborstel los.
LEES OOK
Bron: Albert Heijn
Uit andere media