Nooit meer strijken? Gooi een tennisbal in je droger
3 juli 2026
Heb je een enorme hekel aan strijken? Dan heb je waarschijnlijk al van alles geprobeerd om die klus zo klein mogelijk te houden. Maar wist je dat je jezelf een hoop strijkwerk kunt besparen met iets wat je normaal op de tennisbaan gebruikt?
Met een (of twee, of drie) tennisballen in de droger haal je je was een stuk gladder uit de trommel. Dat betekent dat je je strijkbout een heel stuk minder vaak hoeft te pakken!
Tennisbal in de droger
Gooi na de volgende wasbeurt een, twee of drie schone tennisballen bij je natte was in de droger. Terwijl de trommel draait, stuiteren ze mee en houden ze je was hiermee in beweging. Je kleding kan zo niet samenpersen tot een prop, waardoor er veel minder kreukels ontstaan. Als bonus komt je was er luchtiger en zachter uit en droogt alles vaak ook nét wat sneller.
Haal je was meteen uit de droger
Eén ding is belangrijk: haal je was er meteen uit zodra de droger klaar piept. Blijft alles liggen terwijl het afkoelt? Dan kruipen de kreukels er alsnog in. Vouw je kleding dus direct op of hang het aan een hangertje; dan blijft het mooi glad.
Deze truc werkt vooral goed voor:
- grote lakens en dekbedovertrekken
- handdoeken
- T-shirts en stevig katoen
Welke ballen gebruik je?
Pak schone tennisballen die niet te fel gekleurd zijn, want oude of knalgekleurde ballen kunnen soms afgeven op lichte was. Ruikt je was daarna een beetje naar rubber? Dan zijn wollen drogerballen een zachter alternatief – die doen precies hetzelfde werk, maar zonder geurtje.
Een strak overhemd of nette blouse strijk je daarna waarschijnlijk alsnog even bij. Maar voor de grote, kreukgevoelige stukken scheelt een tennisbal in de droger je een hoop tijd bij de strijkplank.
LEES OOK
Bronnen: Vtwonen, HLN.be
Uit andere media
